Jak zostać pilotem samolotu? Ile kosztuje licencja

Nieważne, czy Twoim celem jest latanie dla zabawy, szybsze i łatwiejsze odwiedzanie znajomych lub rodziny, ucieczka od podróży służbowych zatłoczonymi liniami lotniczymi, a nawet rozpoczęcie kariery zawodowej jako pilot, jeśli nim jesteś. Spośród wielu osób, które zawsze marzyły o nauce latania, szkoła pilotażowa to pierwszy krok do zdobycia narzędzia potrzebnego do wzbicia się w powietrze.
Jak zostać pilotem

Szkolenie lotnicze

Chcesz nauczyć się latać, ponieważ myślisz, że będzie to ciekawe, dlatego w takich szkołach dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy tych kursów byli zaangażowani i cieszyli się doświadczeniem w zakresie szkolenia lotniczego. Nauka latania to ambicja, która porywa wielu ludzi, z tego powodu warto się do tego odpowiednio przygotować. Na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że pilotowanie własnego prywatnego odrzutowca jest przeznaczone tylko dla tych z głębokimi kieszeniami bankierów inwestycyjnych, kadry kierowniczej z Wall Street lub celebrytów z listy A. Ale po bliższym przyjrzeniu się – latanie jest w rzeczywistości niedrogim i zmieniającym życie doświadczeniem, które może osiągnąć każdy, kto dąży do sukcesu.

Licencja pilota

Inwestując w licencję pilota, nie tylko inwestujesz w coś, co przetrwa całe życie, gdyż raz zdobyta licencja nigdy nie wygasa, ale jest to również osobiste osiągnięcie, którego wielu nigdy nie osiągnie. Chociaż pieniądze wywołują emocje, to nie jest powód, dla którego większość pilotów lata – latają, bo kochają, to takie proste. Gdy tylko wystartujesz po raz pierwszy z pasa startowego i poczujesz pęd do kontrolowania własnego samolotu, wiemy, że staniesz się także miłośnikiem lotnictwa na całe życie. Temat Cię zainteresował? Sprawdź ofertę aeroklubplllot.pl i doznaj wielu pozytywnych emocji.

Cennik szkolenia lotniczego

SZKOLENIE SAMOLOTOWE CENNIK SZKOLENIA
KURS TEORETYCZNY
1200 PLN (PŁATNE PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU TEORETYCZNEGO)

KURS PRAKTYCZNY
NA SAMOLOCIE CESSNA 152
21500 PLN (PRZY JEDNORAZOWEJ WPŁACIE PRZYSŁUGUJE 5% ZNIŻKI)
WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O UKOŃCZENIU
KURSU TEORETYCZNEGO
300 PLN
OPŁATA DLA OSÓB, KTÓRE NIE BĘDĄ SIĘ SZKOLIŁY PRAKTYCZNIE W AEROKLUBIE PLL LOT.

Pozostały cennik

Na czym polega szkolenie lotnicze?

Szkolenie lotnicze zobacz materiały szkoleniowe składa się z dwóch głównych elementów: szkoły naziemnej i praktycznego szkolenia lotniczego na samolocie. Z pewnością przydadzą Ci się tutaj dobre buty sportowe np takie https://mybaze.com/pl/buty-sportowe-meskie/. Obie powinny rozpocząć się mniej więcej w tym samym czasie. Podczas gdy szkołę podstawową można ukończyć indywidualnie, większość ludzi woli uczęszczać na kurs w klasie. Zapewni to nie tylko pokrycie całego materiału, ale także zapewni strukturę i organizację, aby przebrnąć przez wymagany materiał w sposób zorganizowany i terminowy.