Jak zostać pilotem samolotu? Ile kosztuje licencja

 Nieważne, czy Twoim celem jest latanie dla zabawy, szybsze i łatwiejsze odwiedzanie znajomych lub rodziny, ucieczka od podróży służbowych zatłoczonymi liniami lotniczymi, a nawet rozpoczęcie kariery zawodowej jako pilot, jeśli nim jesteś. Spośród wielu osób, które zawsze marzyły o nauce latania, szkoła pilotażowa to pierwszy krok do zdobycia narzędzia potrzebnego do wzbicia się w powietrze. 
Jak zostać pilotem

Szkolenie lotnicze

Chcesz nauczyć się latać, ponieważ myślisz, że będzie to ciekawe, dlatego w takich szkołach dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy tych kursów byli zaangażowani i cieszyli się doświadczeniem w zakresie szkolenia lotniczego. Nauka latania to ambicja, która porywa wielu ludzi, z tego powodu warto się do tego odpowiednio przygotować. Na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że pilotowanie własnego prywatnego odrzutowca jest przeznaczone tylko dla tych z głębokimi kieszeniami bankierów inwestycyjnych, kadry kierowniczej z Wall Street lub celebrytów z listy A. Ale po bliższym przyjrzeniu się – latanie jest w rzeczywistości niedrogim i zmieniającym życie doświadczeniem, które może osiągnąć każdy, kto dąży do sukcesu.

Licencja pilota

Inwestując w licencję pilota, nie tylko inwestujesz w coś, co przetrwa całe życie, gdyż raz zdobyta licencja nigdy nie wygasa, ale jest to również osobiste osiągnięcie, którego wielu nigdy nie osiągnie. Chociaż pieniądze wywołują emocje, to nie jest powód, dla którego większość pilotów lata – latają, bo kochają, to takie proste. Gdy tylko wystartujesz po raz pierwszy z pasa startowego i poczujesz pęd do kontrolowania własnego samolotu, wiemy, że staniesz się także miłośnikiem lotnictwa na całe życie. Temat Cię zainteresował? Sprawdź ofertę aeroklubplllot.pl i doznaj wielu pozytywnych emocji.

Cennik szkolenia lotniczego

SZKOLENIE SAMOLOTOWE CENNIK SZKOLENIA
KURS TEORETYCZNY
1200 PLN (PŁATNE PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU TEORETYCZNEGO)
 
KURS PRAKTYCZNY
NA SAMOLOCIE CESSNA 152
21500 PLN (PRZY JEDNORAZOWEJ WPŁACIE PRZYSŁUGUJE 5% ZNIŻKI) 
WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O UKOŃCZENIU
KURSU TEORETYCZNEGO
300 PLN
OPŁATA DLA OSÓB, KTÓRE NIE BĘDĄ SIĘ SZKOLIŁY PRAKTYCZNIE W AEROKLUBIE PLL LOT.

Pozostały cennik

Na czym polega szkolenie lotnicze?

Szkolenie lotnicze zobacz materiały szkoleniowe składa się z dwóch głównych elementów: szkoły naziemnej i praktycznego szkolenia lotniczego na samolocie. Z pewnością przydadzą Ci się tutaj dobre buty sportowe np takie https://mybaze.com/pl/buty-sportowe-meskie/. Obie powinny rozpocząć się mniej więcej w tym samym czasie. Podczas gdy szkołę podstawową można ukończyć indywidualnie, większość ludzi woli uczęszczać na kurs w klasie. Zapewni to nie tylko pokrycie całego materiału, ale także zapewni strukturę i organizację, aby przebrnąć przez wymagany materiał w sposób zorganizowany i terminowy. 
Zobacz również Na czym polega szkolenie lotnicze

Co się dzieje podczas szkolenia?

Podczas szkolenia będziesz rozwijał się we wspaniałej atmosferze społeczności, dla której latanie to taka sama pasja jak dla Ciebie. To wszystko świadczy, że ta licencja pilota jest właśnie dla Ciebie. Kiedy zaczynasz proces uzyskiwania licencji pilota prywatnego, możesz być zaskoczony, że poczujesz przyjazną atmosferę, która jest mocno obecna w kulturze pilotów. Nawiążesz bliskie relacje z instruktorami, kolegami z klasy i mechanikami, których łączy miłość do lotnictwa. To naprawdę rodzinna atmosfera, kiedy zdobywasz licencję pilota prywatnego i zaczynasz spędzać coraz więcej czasu w tej zgranej społeczności. Ci, którzy kochają satysfakcjonujące poczucie spełnienia, które wiąże się z podjęciem dobrego wyzwania, pokochają latanie. Nie ma nic lepszego niż zdanie ostatniego testu i otrzymanie oficjalnego certyfikatu prywatnego pilota. Jeśli jesteś typem, który uwielbia poszerzać swoją wiedzę, jednocześnie podejmując satysfakcjonujące hobby, zwróć się do szkoły lotniczej i wystartuj.

Kariera w lotnictwie

Istnieje wiele możliwości wyboru kariery w dziedzinie lotnictwa, z których większość oferuje możliwości dostatniego, luksusowego życia. Po uzyskaniu licencji pilota prywatnego możesz poszerzyć swoją inwestycję i przejść do szkolenia komercyjnego. Jest to bardziej złożone szkolenie niż prywatny proces certyfikacji, w ramach którego studenci przygotowują się do określonej ścieżki kariery. Po uzyskaniu licencji komercyjnej kwalifikujesz się do wielu różnych dobrze płatnych i satysfakcjonujących prac.

Przydatne linki

Urząd lotnictwa cywilnego - przepisy 

Badania lekarskie - https://aeroklubplllot.pl/node/2InfoSerdecznie zapraszamy do naszego klubu na szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego (jak zostać pilotem, ile to kosztuje) PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego PL(G). Więcej można dowiedzieć się w zakładceSzkolenia.
 
Aeroklub PLL LOT posiada certyfikat nr. FTO-113/2009 wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego upoważniający do prowadzenia szkolenia lotniczego. Certyfikat ważny jest do dnia 01/06/2011.
LogowanieReklama