Lotnisko

Charakterystyka dróg startowych
(Oznaczenie RWY/Kierunek geograficzny/Wymiary RWY (m)/Rodzaj nawierzchni):

06   058 GEO 710x100     trawiasta
24   238 GEO     710x100     trawiasta
16   163 GEO     640x100     trawiasta
34   343 GEO     640x100     trawiasta

Lotnisko Radom- Piastów (widok od poludniowej strony)

              

ATZ EPRP

 

LOKALIZACJA I DOJAZD

                  Lotnisko Radom - Piastów znajduje się 7 km na północ od Radomia przy drodze nr. 7 prowadzącej z Warszawy. Odległość z centrum Warszawy to 90 km. Droga Warszawa - Radom została zmodernizowana i zmieniona w drogę ekspresową, którą to dojazd do lotniska zajmuje z centrum Warszawy około jednej godziny. Jadąc z Warszawy po minięciu miejscowości Jedlińsk z charakterystycznym białym kościołem, mijamy stawy hodowlane i w miejscowości Wsola na swiatłach (z lewej strony skrzyżowania stoi czerwony kosciół) skrecamy w prawo na Piastów. Po przejechaniu około 600m należy skręcić w pierwszy wjazd na lotnisko z napisem "LOT" oraz "PETROLOT". 

Info
Serdecznie zapraszamy do naszego klubu na szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego (jak zostać pilotem, ile to kosztuje) PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego SPL. Więcej można dowiedzieć się w zakładceSzkolenia.
 
Aeroklub PLL LOT posiada certyfikat nr. PL/FTO-113 wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego upoważniający do prowadzenia szkolenia lotniczego. Certyfikat ważny jest do dnia 07/04/2015.
Logowanie
Reklama