Szkolenia samolotowe i szybowcowe

Szybowiec1Szkolenia lotnicze to dla jednych spełnienie marzeń o lataniu, a dla innych początek drogi zawodowej.

Renoma Aeroklubu PLL LOT gwarantuje szkolenia na najwyższym poziomie.
Nieco wbrew nazwie, członkami naszego aeroklubu nie są tylko pracownicy LOTu czy członkowe ich rodzin. Lata u nas wiele osób, które z LOTem nie ma nic wspólnego. Członkiem naszego aeroklubu może zostać każdy. Piloci z innych aeroklubów mogą również u nas zdowywać kolejne uprawnienia - wystarczy skierowanie z ich macierzystego aeroklubu. Zapewniamy nie tylko sprzęt, ale także doświadczoną kadrę instruktorską, posiadającą bardzo wysokie kwalifikacje

W Aeroklubie PLL LOT oferujemy szkolenia samolotowe i szybowcowe w bardzo korzystnych cenach.

Początkiem każdego szkolenia jest kurs teoretyczny, który prowadzimy w Warszawie, w budynku Zespołu Szkół przy ul. Gładkiej 16. Szkolenia rozpoczynają się w okresie zimowym, a wykłady prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy w większości są również członkami naszego Aeroklubu i pasjonatami latania.

Poza zaliczeniu szkolenia teoretycznego i zdaniu egzaminu rozpoczyna się szkolenie praktyczne na lotnisku w Białej Podlaskiej, które jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z lataniem. Lotnisko położone jest tylko 2 godziny drogi od Warszawy i oferuje komfortowe warunki do latania:
- położenie zapewnia dużą odległość od stref kontrolowanych i ruchu samolotów komunikacyjnych
- duża powierzchnia lotnisa i długi pas startowy gwarantują wyjątkowe bezpieczeństwo
- infrastruktura w budynku portu lotniczego pozwala na zakwaterowanie w komfortowych warunkach

SZKOLENIA SAMOLOTOWESkrzydlo
Szkolenia samolotowe do licencji turystycznej PPL(A) realizujemy na samolotach Cessna 152. Są to jedne z najpopularniejszych samolotów na świecie, ze względu na swoje właściwości pilotażowe idealnie nadają się zarówno do podstawowego szkolenia jak i do doskonalenia umiejętności.

SZKOLENIA SZYBOWCOWE
Szkolenia szybowcowe do III klasy a następnie do licencji szybowcowej SPL prowadzimy na sprawdzonych i bezpiecznych szybowcach Puchacz i Bocian.

Zapraszamy do zapoznania się z:
- terminami szkoleń na 2018 rok
- cennikiem szkoleń i lotów treningowych

Pogoda na naszym lotnisku