Paralotnia - jak się ubrać na lot

Lot paralotnią to rozrywka, która nieustannie zyskuje coraz większą popularność. Szczególnie w okresie letnim, kiedy pogoda sprzyja lataniu. Nie ma znaczenia, w jakim mieście jesteś – lotu możesz dokonać praktycznie wszędzie. Z czego wynika taka popularność? Jest to z pewnością niezapomniane przeżycie, którego każdy chociaż raz w życiu powinien doświadczyć.

Dlaczego tyle osób decyduje się na lot paralotnią?

Bez wątpienia jest to doskonała rozrywka, która dostarcza niesamowitych przeżyć każdemu, kto lubi adrenalinę. Ta adrenalina towarzysząca lataniu to zapewne główny czynnik decydujący o tak dużej popularności lotów na paralotni. Adrenalina oraz poczucie się wolnym jak ptak to z pewnością wspaniałe uczucie, którego nie zapomnisz do końca życia. Paralotnia - ubiórPonadto, jest to ekologiczna rozrywka, która w żaden sposób nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne, ponieważ nie wymaga użycia silnika. A więc atrakcja idealna dla wszystkich, którzy żyją w zgodzie z naturą i dbają o środowisko! Niezapomniane przeżycia i niezwykła przygoda – to wszystko zapewnia lot na paralotni. Jest to też świetny pomysł na prezent. Jeśli masz w swoim otoczeniu osobę, która nie boi się przygód i lubi poczuć trochę adrenaliny to taki lot będzie idealnym rozwiązaniem na prezent dla niej!

Jak ubrać się na lot paralotnią?

Przede wszystkim – wygodnie. Nic tak nie może zepsuć dobrej zabawy jak ubrania, które stwarzają dyskomfort i krępują ruchy. Wygodny dres lub ulubione dżinsy powinny stanowić podstawę. Postaw na ubrania lekkie, dzięki którym będziesz mógł poczuć tę wolność w powietrzu = po prostu tak, aby nic nie ciążyło. Pamiętaj, że na wysokościach jest zawsze trochę chłodniej a do tego bardziej wieje wiatr, więc warto ubrać cieplejszą bluzę lub kurtkę. Bluza z polaru to idealnie rozwiązanie – ciepłe i niesamowicie wygodne. Nie zapominaj również o wygodnych butach. Buty sportowe męskie z https://mybaze.com/pl/buty-sportowe-meskie/ to najlepszy wybór jeśli chodzi o lot paralotnią. Pamiętaj, że będzie musiał bezpiecznie wylądować na nogach i przebiec określony kawałek drogi, a więc takie buty zapewnią Ci nie tylko komfort lądowania, ale również bezpieczeństwo.
Wygodne buty na paralotnię
Ważne, aby były wygodne i dobrze chroniły kostkę przed urazami i kontuzjami. Lądowanie może stworzyć niebezpieczeństwo zwichnięcia lub skręcenia kostki jeśli będziesz miał na sobie nieodpowiednie obuwie, które nie zapewni dobrej stabilizacji kostki. Buty sport i bezpieczeństwo – to trzy bardzo zależne od siebie kwestie, które powinny być wręcz nierozłączne. Jeśli odpowiednio się przygotujesz do lotu, czyli będziesz nastawiony na dobrą zabawę i niezapomnianą przygodę, będziesz ubrany w wygodny strój zapewniający Ci najwyższe bezpieczeństwo i będziesz odpowiednio przeszkolony tak, abyś umiał o te bezpieczeństwo zadbać – to gwarantujemy Ci, że będziesz zadowolony! Lot paralotnią to rozrywka, która uzależnia, a więc będziesz chciał to na pewno powtórzyć jeszcze raz. Nastaw się na niezapomniane chwile, poczucie wolności i świetną dawkę adrenaliny!

Serdecznie zapraszamy do naszego klubu na szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego (jak zostać pilotem, ile to kosztuje) PPL(A) oraz do licencji pilota szybowcowego PL(G). Więcej można dowiedzieć się w zakładceSzkolenia.

Aeroklub PLL LOT posiada certyfikat nr. FTO-113/2009 wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego upoważniający do prowadzenia szkolenia lotniczego. Certyfikat ważny jest do dnia 01/06/2011.